Sotsiaalmeedia turundus

Sotsiaalmeedia turundus on efektiivne viis kuidas ettevõtted saavad oma sõnumiga kliendini jõuda.  Sinu kliendid on täna harjunud ettevõtete/brändidega suhtlema läbi sotsiaalmeedia. Kui sa ei võimalda klientidel Sinuga suhelda läbi sotsiaalsete platvormide nagu näiteks Facebook, Instagram, Twitter või LinkedIn siis sa oled voolust maha jäämas. Oskuslik sotsiaalmeedia turundus garanteerib su ettevõttele edu, loob Sinu brändile pühendunud kasutajaid ning kasvatab müüki.

Sotsiaalmeedia turundus on üks osa internetiturundusest ning hõlmab endas sotsiaalmeedia kanalites sisu loomist ja jagamist. Tegevuse mote on saavutada turunduslikke eesmärke. Sotsiaalmeedia turundus sisaldab endas videote, piltide ja tekstide loomist ja postitamist selleks, et sihtgrupis huvi tekitada ning teda kaasata. Selleks, et soovitud sihtgrupini jõuda, kasutatakse teadlikult sotsiaalmeedia kanalite reklaamivõimalusi.

Näide selle kohta, kuidas droonifirma teeb sotsiaalmeedia turundust Instagramis

Oleme koostanud juhendi – sissejuhatuse sotsiaalmeedia turundusse ja välja toonud nõuanded, mis aitavad sul kasvatada oma ettevõtte või projekti nähtavust sotsiaalmeedias. 👇

sotsiaalmeedia turundus facebook

Näide sellest kuidas teenuste vahendamise platvorm teeb Facebookis reklaami

Sotsiaalmeedia ja turundus – alusta plaani koostamisest

Enne sotsiaalmeedia kampaaniaga alustamist peavad ärilised eesmärgid paigas olema. Kampaaniaga alustamine ilma strateegia ja eesmärkideta on sama kui metsas ilma kaardita ringi uitamine – see võib olla lõbus aga suure tõenäosusega eksid ära.

Siin on mõned suunavad küsimused, mis aitavad su paika panna sotsiaalmeedia kampaania eesmärke:

✅ Mida sa soovid kampaaniaga saavutada?

✅ Kes on su sihtgrupp?
✅ Millistes kanalites su sihtgrupp aega veedab ja kuidas nad sotsiaalmeediat kasutavad?
✅ Millise sõnumiga soovid oma suhtgrupini jõuda?

Kuidas sotsiaalmeedia turundus saab kaasa aidata turunduslike eesmärkide saavutamisele

Sotsiaalmeedia turundus saab kaasa aidata erinevate eesmärkide saavutamisel, näiteks:

✅ Veebilehe külastatavuse suurendamine

✅ Veebilehe konversioonide kasvatamine (e-poe puhul näiteks müügid, teenuse puhul näiteks hinnapäringud)

✅ Brändi tuntuse tõstmine

✅ Brändi identiteedi loomine

✅ Sinu sihtgrupiga kahepoolse kommunikatsiooni loomine

Mida suurem ja kaasatum su sihtgrupp sotsiaalmeedia kanalites on, seda lihtsam on sul oma turunduslikke eesmärke saavutada.

sotsiaalmeedia strateegiad

Võime seda kõike teha

Nõuanded edukaks turunduseks sotsiaalmeedias

Oled valmis turundusega alustama? Siin on mõned näpunäited, et algus sotsiaalmeedias oleks edukas.

Sisu planeerimine

Nagu ka varasemalt mainitud, on marketingi plaan ülioluline. Selleks, et luua sihtrühmale huvi pakkuvat sisu, soovitan kasutada märksõnade analüüsi tööriistu – need aitavad leida ideid. Võiks uurida mida teevad teised sama valdkonna ettevõtted, et saada sotsiaalmeedias tähelepanu?

Suurepärane sisu

Sisu kvaliteet on digiturunduse puhul „A ja O“. Kui sa suudad toota kvaliteetset ja lugejale väärtust loovat sisu siis oled sa juba omadega mäel. Sisu tootmine peaks olema regulaarne tegevus. Sotsiaalmeedias jagatav sisu võiks sisaldada, visuaale, videosid, graafikat, juhendeid jms.

Stabiilne brändi kuvand

Sotsiaalmeedia turundus võimaldab oma brändi presenteerida läbi erinevate meediaplatvormide. Oluline siin kohal on siiski tagada brändikeskne stiil vaatamata sotsiaalmeedia platvormide isaärasustele. Olgu see siis „sõbralik“, „naljakas“, „usaldusväärne“ või midagi muud.

Sotsiaalmeedia sisuturunduses

Sotsiaalmeedia turundus on üks parimaid viise jagamaks oma veebilehe sisu, artikleid lugejatega. Kui sa oled suutnud omale tekitada lojaalse jälgijate kogukonna sotsiaalmeedias, siis jõuad oma uue sisuga kiirelt nendeni ja võimalik et ka näiteks meediasse. Lisaks kvaliteetne blogi sisu aitab kasvatada sinu fännibaasi.

Konkurentide jälgimine

Soovitame regulaarselt konkurentide tegemistel silma peal hoida. Sealt võib saada kasulikku informatsiooni. Või näiteks uusi märksõnasid, mille järgi inimesed teenusepakkujat otsivad. Või siis näiteks kui on märgata, et su konkurent kasutab järjepidevalt mingit konkreetset turunduskanalit või –tehnikat, siis see ilmselt nende jaoks töötab ja sa võiksid katsetada seda ise samuti. Ainult, et tee seda paremini kui konkurent!

Tulemuste mõõtmine

Sotsiaalmeedia turunduse tegevuste efektiivsust ja tulemust tuleb mõõta. Google Analytics on selleks suurepärane tööriist. See aitab aru saada, millised tegevused on kasumlikud või millised tuleks pigem lõpetada. Kampaaniate mõõtmiseks tuleks lehtedele lisada mõõdikud (Tags), mis aitavad aru saada kuidas su kampaanial tegelikult läheb, millised tegevused on kasumlikud ning millised tuleks üle vaadata.

Soovime jõudu sotsiaalmeedia turundusega alustamiseks!

Kui jääd hätta või vajad nõu siis võta meiega ühendust!

Kontakteeru